116272488_197919224999140_9136581621721242531_o

“WYKOP MAMUTA 2020” – idealny piasek i efektowne przewrotki.

Turniej plażowej piłki nożnej pod pod nazwą "Wykop Mamuta" z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się osiem zespołów, które zostały podzielone na grupy: kobiet i mężczyzn. Zawody rozegrano w sobotę, 25 lipca na terenie Parku Wodnego “MAMUT” w Woli Rębkowskiej.​

Zawody “Wykop Mamuta 2020”  rozpoczęto o godzinie 10:00 od spotkania kobiecych zespołów Lady Grembach Łódź z Fundacją Piłka jest Kobietą, które skończyło się wynikiem 4:1.
Rozgrywki były przeprowadzone w systemie “każdy z każdym”, gdzie walka toczyła się o każdy punkt i co pozwoliło sprawiedliwie wyłonić najlepsze ekipy.

Ostateczna klasyfikacja Pań:
🥇Lady Grembach Łódź
🥈BSC Sokół Aleksandrów Łódzki
🥉Zdrowie Garwolin
🏅Fundacja Piłka jest kobietą

Ostateczna klasyfikacja Panów:
🥇 FC10 Zgierz
🥈 Boca Gdańsk
🥉 Zdrowie Garwolin
🏅 Team Karczew

Oczywiście nie mogło się obyć bez indywidualnych wyróżnień.

W kobiecej  grupie, najlepszą bramkarką wybrana została Maja Cieślik (Fundacja Piłka jest kobietą), MVP turnieju kobiet została Dagmara Suskiewicz (Grembach), a najlepszą strzelczynią goli okazała się Magdalena Pacler (Grembach)

W grupie męskiej tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Karol Kurzępa (Zgierz), najwięcej bramek podczas całego turnieju strzelił Eryk Becker (Zgierz) a tytuł MVP przyznano Jakubowi Bistuli (Boca).

Pojedynki były bardzo widowiskowe i dostarczyły wielu emocjonujących wrażeń. Mamy środek lata, także pogoda bardzo dopisała. Gościliśmy drużyny z ekstraklasy, w tym wicemistrza Polski, więc zawody można jak najbardziej zaliczyć do udanych.

Turniej “Wykop Mamuta” oprócz zapewnienia dobrej zabawy uczestników, jest również doskonałą szansą dla amatorów na zapoznanie się z zasadami gry w plażową odmianę piłki nożnej.
Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt, że w tym turnieju nie było żadnych ograniczeń wiekowych, a
piłka na piasku łączy pokolenia. Adam Głodek (Boca Juniors Gdańsk) – lat 16 i Bogdan Głąbicki (Team Karczew) – lat 73. Tego młodszego zaprosił na testy Górnik Zabrze, a ten starszy lada moment ma szansę na debiut w IV lidze w barwach Hutnika Huta Czechy.

Około godziny 19:00 przystąpiono do dekoracji najlepszych zespołów oraz wręczenia wyróżnień indywidualnych. Dekoracji w imieniu Pana Wójta jak i Pana Starosty dokonał Piotr Kapica.

Organizatorami zawodów była Fundacja AQUALife, Zdrowie Garwolin

Patronatem zawody objęli: Wójt Gminy Garwolin – Marcin Kołodziejczyk oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego – Mirosław Walicki.

Główni sponsorzy, firmy “BEDOK” Garwolin oraz “ZDRÓJ” Garwolin zadbali o to aby nie zabrakło napojów podczas tak gorącego turnieju.
Specjalne podziękowania dla:
☑️Rafała Polaka – Polak Potrafi Najlepszego Komentatora Sportowego

☑️ Mariusza Chrzanowskiego, Mariusza Gałka oraz Patrycji Matczak – najlepszych sędziów turnieju

☑️ Mateusz Dróżdż – super fotografa

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportowe zaangażowanie i udział w zawodach. Równocześnie zapraszamy na kolejne rozgrywki i mecze.

Comments are closed.